E premte, 24 Shtator, 2021
24.5 C
Tirana

Plagosja në Kavajë, Basha: Përgjegjës janë njerëzit e Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka komentuar ngjarjen e rëndë që ndodhi në qytetin e Kavajës, ky një sekretar i PD-së, u plagos në zyrën elektorale.

I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, Basha e ka quajtur ngjarjen një atentat ndaj demokracisë” nga njerëz të kryeministrit Edi Rama.

Ndër të tjera, Basha u shpreh se Rama do të marrë ndëshkimin e merituar më 25 prill, pas 8 viteve të dështuara në krye të qeverisjes.

Lulzim Basha: Është një atentat kundër demokracisë. Tregon që Edi Rama e ka humbur toruan dhe kontrollin. Si shumica dërrmuese e shqiptarëve, e ka kuptuar që në zgjedhjet e 25 prillit, ai do të humbë dhe Shqipëria do të fitojë. Rasti ishte një sulm me armë brenda shtabit elektoral të zonës në një nga lagjet e Kavajës, nga tre militant të PS-së, tashmë të identifikuar.

Heshtja e pandërprerë e njeriut që është shkaku i gjendjes ku ka mbërritur Shqipëria… Një akt i ndërmarrë në kufijtë e panikut, për të na mbyllur gojën. Dua ta përsërit prerë, ti them që koha e frikës ka mbaruar. Në 25 prill mbaron koha e tetë viteve dështim. Përgjgijen do ta marrë jo vetëm nga Kavaja, por nga e gjithë Shqipëria. E konsiderojmë këtë një akt të një grupi të kryesuar nga Edi Rama. Dua t’i ndaj veç socialistët e ndershëm, jo vetëm ata që janë vërshuar të bëhen pjesë e ndryshimit, por edhe ata që kërkojnë që Shqipëria të ndahet nga kjo rrugë. Është atentat politik. Media e di fare mirë që këta janë njerëzit e Edi Ramës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...

E kemi ditur gabim, ja çfarë ngjyre ka në të vërtetë Dielli

Nga Dr. Alastair Gunn Sigurisht që nuk ka ngjyrën e verdhë, që endeshin zakonisht në librat tuaj shkollorë. Dielli lëshon dritë në një gamë të...

Të isha socialist, do gëzohesha pafund kur Berisha e baltos Bashën kësisoj…

Nga: Artur Zheji Vetëm pak kohë më parë nuk mund të mendohej kurrë kjo që po ndodh këto kohë, edhe sikur të futeshin në punë...

“Zëri i Amerikës” shkruan për rigjykimin e Fatmir Mediut

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar u shpreh sot në favor të gjykimit të ish ministrit të...