E enjte, 2 Dhjetor, 2021
12.5 C
Tirana

”Kjo i vuri pikën”/ Rama lë në mes intervistën, ikën nga studioja e Babaramos

Kryeministri Edi Rama ka mbyllur para kohe intervistën me gazetarin Ilir Babaramo në Report TV.

Teksa u pyet për skandalin e logos së Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, Rama tha se kjo ishte pyetja që i vuri pikën intervistës, duke u çuar dhe duke hequr mikrofonin.

Rama u pyet nga Babaramo nëse ishte i sigurtë për këtë që po bënte dhe tha se nuk mund të vazhdonte në këtë mënyrë, duke dhuruar dhe një puthje drejt kameras.

Pjesë nga biseda

Ilir Babaramo: Vazhdojmë me…

Edi Rama: Ju lutem ata që na ndjekin të na falin, u kërkoj ndjesë që po jap intervistë si piktor

Ilir Babaramo: Kthehemi tek…

Edi Rama: Mbylle intervistën.

Ilir Babaramo: Kthehemi tek…

Edi Rama: Herë tjetër kur të ftoni kryeministrin, jam gati të vij prapë, por jo kështu

Ilir Babaramo: Ju do vazhdoni edhe dy tre pyetje që kam

Edi Rama: Jo, jo, mbyllet këtu gjithçka, do vij pas zgjedhjeve…Kjo i vuri pikën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Haklaj plas ‘bombën’: Noka do tentojë të pushtojë selinë e PD më 12 dhjetor

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë teksa ka thënë se Flamur Noka po përgatit strukturat për të...

Tensionet Rusi-Ukrainë, Lavrov dhe Blinken takim ‘kokë më kokë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, u takuan të enjten në Stokholm, Suedi, mes shqetësimeve në rritje...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...