E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Përplasje e fortë mes Artan Hoxhës dhe deputetit, gazetari s’lë gjë pa thënë

Përplasje dhe tone të larta ka ndodhur mes gazetarit Artan Hoxha dhe ish-deputetit të PD-së Mark Marku në studion e emisionit “Opinion”. Ka qenë një fjali e Artan Hoxhës që tha se Basha mund ta kishte shmangur gjithçka ndodhi në protestë, që ka sjellë reagimin e Mark Markut, që pasoi: “Ju po thoni sikur ata po hanin byrek aty, dhe doli Basha dhe i sulmoi”. Ata janë përplasur ashpër teksa po komentonin zhvillimet e të shtunës pas protestës së dhunshme në selinë blu. Teksa gazetari po tregonte me kronologji ngjarjet e të shtunës, Mark Marku ka ndërhyrë duke thënë se ngjarja po deformohet, duke thënë me ironi se protestuesit poshtë nuk po hanin byrek dhe Basha i sulmoi.

Pjesë nga debati

Artan Hoxha: Nuk u zhgënjeva nga kjo që bëhej, e di që kjo është taktika që vepron gjithmonë Berisha. Zhgënjimi ishte nga Basha. Në protesta të tilla, Berisha është njeriu i aksionit. Basha mund ta shmangte këtë gjë, duke dalë nga selia.

Mark Marku: A mundet pak?

Artan Hoxha: Jo 1 minutë… Një fjali të fundit kam, e mbylla.

Mark Marku: S’kemi ardhur të të dëgjojmë ty se të kishim dëgjuar në shtëpi ne. E paska fajin Basha që sulmojnë ata.

Artan Hoxha: Jo, nuk e thashë atë gjë.

Mark Marku: Ju po thoni sikur ata po hanin byrek aty, dhe doli Basha dhe i sulmoi.

Artan Hoxha: Mark po më dëgjove, thashë tjetër gjë.

Mark Marku: Mos u tallni tani. Ju po harroni gjënë kryesore.

Blendi Fevziu: E doni Hoxhën këtu?

Mark Marku: Jo, jo, s’ka kuptim, kështu se është turp.

Artan Hoxha: O Mark, turp është ajo që i çoni demokratët në këtë derexhe. Ky është turp, dhe t’ju vijë turp që i keni çuar kështu. Që i merrni bishta kazme dhe qëllojnë njëri-tjetrin. Opozita e Shqipërisë dhe del ai me qese domate Kryeministri. Ky është turp dhe duhet t’ju vijë turp që i keni katandisur kështu. Turp është ky që i keni bërë Shqipërisë dhe demokratëve.

Lexo edhe :   Të pathënat nga Berisha: Kur u zgjodha president, komunistët shanin gruan time
Lexo edhe :   Berisha nuk ndalet: Të dielën në Shkodër, selia do u kthehet demokratëve

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...