E enjte, 20 Janar, 2022
-1.5 C
Tirana

“Përfitojnë 60 mijë persona”, Rama bën publik vendimin më të fundit të qeverisë

Kreu i qeverisë, Edi Rama, ka risjellë në fokus vendimin për përgjysmimin e tatimit për pagat nga 40-50 mijë lekë. Ai njofton me anë të një postimi në Facebook, se nga kjo nismë përfitojnë 60 mijë persona në Shqipëri.

Një ditë më parë, Rama njoftoi se do të ulet nga 23% në 13% tatimi për pagat nga 1.5 milionë deri në 2 milionë lekë të vjetra.

Ndërsa duke filluar nga 1 korriku 2022, taksa do të bëhet zero për pagat deri në 400 mijë lekë te vjetra.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...