E shtunë, 25 Shtator, 2021
8.5 C
Tirana

‘Përçarja’ motër-vëlla/Rudina Hajdari jep sinjalin e radhës

Dikur Partia Demokratike e shikonte Rudina Hajdarin jo vetëm si bijën e themeluesit të partisë, por edhe si një vajzë të shkolluar jashtë, si një punonjëse të Kongresit Amerikan. E ndërsa tashmë gjërat kanë ndryshuar, me mos lënien e mandatit, teksa janë gati që ta shpallin tradhtare.

 

View this post on Instagram

 

#shkoder ????

A post shared by Rudina Hajdari (@rudihajdari) on

Por fakti që ajo refuzoi të dorëzojë mandatin e deputetit, e ka shndërruar papritmas në heroinën e socialistëve. Rudina është kujdesur që të përcjellë ‘mesazhin’ e radhës, me anë të një fotoje të publikuar më herët, ku e ka ndarë me ndjekësit në Instagram. Ajo ndodhet në krah të ambasadorit të Bashkimit Europian, Luigi Soreca.

Kujtojmë se Soreca ka qenë vazhdimisht kundër vendimit të opozitës për të djegur mandatet, dhe ka bërë thirrje për dialog mes palëve, ndërsa vetë Rudina është shprehur se për mandatin e saj është konsultuar me ndërkombëtarët.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...

E shtuna me diell dhe temperatura deri në 30 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...