E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Çdo natë e njëjta ëndërr? Ja çfarë do të thotë

Ju ka ndodhur që të shikoni çdo natë të njëjtën ëndërr? Mos u shqetësoni! Këto ëndrra janë një alarm paralajmërues mbi gjërat që nuk shkojnë mirë në jetën tonë reale. Një lloj i ëndrrave të përsërituara janë rombet psiqike, kjo pasi ato kanë lidhje me situata të cilat na ndodh t’i shohim çdo ditë në rutinën tonë të përditshme.

Në disa raste këto ëndrra mund të përfshijnë edhe detajet më të parëndësishme, si një dekorim në rrugë, apo veshja e koleges në punë. Nga ana tjetër, edhe kujtimet nga jetët e shkuara mund të shkaktojnë ëndrra të tilla. Nënvetëdija aktivizohet përballë eksperiencave aq të forta. Kjo ndodh vetëm kur ju mund të ekspozoheni ndaj traumave ose eksperiencave të forta, të cilat do të mund të zgjojnë nënvetëdijen tuaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reciprociteti për targat e Serbisë, BE thirrje palëve

Nga sot, Policia e Kosovës ka hequr targat e mjeteve që hyjnë nga Serbia, duke aplikuar masa reciprociteti. Kujtojmë këtu se Kosova kishte paralajmëruar...

Tashmë ka një datë, ja kur do martohet Rudina Dembacaj me Mark Frrokun

Aktorja e njohur e humorit, Rudina Dembacaj, pas shumë aludimesh për një dasmë të mundshme me Mark Frrokun, tashmë ka zbuluar çdo gjë. Një ftesë...

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...