E martë, 30 Nëntor, 2021
6.5 C
Tirana

Pastë dhëmbësh dhe pastrues thonjsh për të pasur atletet gjithmonë të bardha

Atletet e bardha ndonëse janë praktike dhe mjaft të lehta për t’u kombinuar me gjithçka, janë tejet të vështira për t’u mbajtur. Për të hequr ngjyrën e hirtë që ato kanë marrë me kalimin e kohës, juve ju duhet vetëm një pastë dhëmbësh, dhe ngjyra e bardhë do kthehet si me magji.

Me një furçë të vjetër që s’e përdorni më, fshini pjesët më të ndotura të këpucëve, por shmangni materialin e leckës. Kjo metodë është vetëm për gomën e atleteve.

Po kështu, një pastrues thonjsh me bazë acetoni vepron shumë mirë gjithashtu. Holloni një sasi të vogël acetoni me ujë, dhe me një pambuk fshini pjesët ku atletet janë bërë pis.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Jam në dispozicionin tënd”, Pacolli i ofron ndihmë Adriana Matoshit

Aktorja dhe deputetja shqiptare, Adriana Matoshi, njoftoi se pas 9 vitesh i është rikthyer tumori në tru. Për fat të keq, të njëjtën sfidë...

Humbje e madhe për artin shqiptar, shuhet piktori i njohur

Piktori i njohur korçar, Sotiraq Xega, është ndarë nga jeta në moshën 76-vjeçare. Xega njihet jo vetëm si vëzhgues i kujdesshëm i detajeve, por...

I rikthehet tumori pas 9 vitesh, qytetarët solidarizohen me Adriana Matoshin

Aktorja e njohur, njëkohësisht dhe deputetja e Kosovës, Adriana Matoshi, njoftoi miqtë e ndjekësit e saj një ditë më parë me anë të një...

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...