E premte, 10 Prill, 2020
5 C
Tirana

“Pensionistët të mos dalin nga shtëpia”/Rama publikon videon nga aksioni i policisë

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në Facebook një video, ku policia ndalon të moshuarit dhe u thotë që të shkojnë në shtëpi.

Të moshuarit janë ata që rrezikojnë edhe më shumë nga koronavirusi, prandaj qeveria iu ka bërë thirrje që të rrinë në shtëpi, duke i siguruar se për nevojat bazike do i ndihmojnë punonjësit e bashkive.

Përhapja e koronavirusit në vend ka bërë që prej 2 javësh, vendi të hyjë në izolim.

Postimi i plotë:

POLICIA E SHTETIT U LUTET PENSIONISTËVE TË MOS DALIN NGA SHTËPIA

🟢OPERACIONI HUMANITAR DHE

shqipëriaqeduam.al
BASHKIA PËRKATËSE
PREFEKTURA
POLICIA E SHTETIT
POSTA SHQIPTARE
URGJENCA KOMBËTARE

JANË NË DISPOZICION TË TYRE

#njëAtdhe 🇦🇱 #njëFamilje

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Një 107-vjeçare në Holandë, njeriu më i moshuar që fiton ndaj koronavirusit

Një 107-vjeçare nga Holanda është bërë personi më i vjetër që ka arritur të mposhtë koronavirusin. Cornelia Rias nga Holanda ishte konfirmuar me koronavirus më...

Koronavirusi shënon një tjetër viktimë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë me dije se një tjetër person ka ndërruar jetë, si pasojë e koronavirusit. Përmes një deklarate për mediat,...

Koronavirusi/ Rama: Kjo situatë mund të zgjasë deri në 3 vite

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me mundësinë për lehtësimin e masave shtrënguese, të ndërmarra me synim frenimin e përhapjes së mëtejshme të...

Paketa e ndihmës/ Rama tregon kategoritë që përfitojnë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nga java e ardhshme do të prezantohet paketa e zgjeruar e ndihmës. I ftuar në emisionin “Open” në Top...

Shkëlqim Hajdari qetëson fermerët: Asnjë prodhim i juaji nuk do të mbetet stok

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka qetësuar fermerët duke premtuar mbledhjen, magazinimin dhe eksportimin e prodhimeve të tyre. Në një lidhje Skype për emisionin “Alert”...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT