E martë, 7 Prill, 2020
21 C
Tirana

Konfirmohen me koronavirus nënë e bijë nga Puka, ja si u infektuan

Lexo edhe ...

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut/ 5 viktima brenda 24 orëve të fundit

Pesë persona kanë vdekur brenda 24 orëve të fundit nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, duke e çuar në 26 numrin e përgjithshëm të...

Tragjike në Francë/ 1,417 viktima brenda 24 orëve

Koronavirusi brenda 24 orëve ka marrë 1,417 jetë njerëzish në Francë. Autoritetet përkatëse kanë njoftuar se janë regjistruar 11 mijë raste të reja brenda harkut...

Koronavirusi po bën “kërdinë” në disa shtete, Trump “luftë” me OBSH

Në kohën kur koronavirusi është shndërruar në një kërcënim serioz për njerëzimin dhe po bën “kërdinë” në disa shtete, Presidenti amerikan Donald Trump duket...

Rama: Jeni super, ju dua shumë! Zoti i shqiptarëve është i madh

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi të publikuar së fundmi në rrjetin social Facebook inkurajon qytetarët teksa shkruan se Shqipëria do ta fitojë luftën...

Situata nga koronavirusi në Shqipëri vijon të përkeqësohet dita ditës.

Bëhet me dije se janë shënuar edhe 2 raste të reja me koronavirus në Pukë. Sipas Top Channel, bëhet fjalë për bashkëshorten dhe vajzën e një pacienti, që u zbulua se ishte i prekur në spitalin e Shkodrës, gjatë ditës së djeshme.

Ky i fundit doli negativ në testin e parë, por pastaj testi i dytë konfirmoi se ai ishte prekur nga Covid-19. Ndërkohë mësohet se edhe mjekët që i kanë shërbyer i janë nënshtruar analizave.

Dyshohet se rasti nga Puka e ka marrë virusin Covid-19, nga kontakti që ka pasur me ‘pacientin zero’ të cilin e ka takuar në Tiranë.

Kujtojmë se deri më tani janë konfirmuar nga Ministria e Shëndetësisë 174 raste infektimi me koronavirus. Ndërkohë numri i dy të infektuarve të rinj në Pukë, pritet të përllogaritet në përditësimin e Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë ditës së nesërme

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut/ 5 viktima brenda 24 orëve të fundit

Pesë persona kanë vdekur brenda 24 orëve të fundit nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, duke e çuar në 26 numrin e përgjithshëm të...

Tragjike në Francë/ 1,417 viktima brenda 24 orëve

Koronavirusi brenda 24 orëve ka marrë 1,417 jetë njerëzish në Francë. Autoritetet përkatëse kanë njoftuar se janë regjistruar 11 mijë raste të reja brenda harkut...

Koronavirusi po bën “kërdinë” në disa shtete, Trump “luftë” me OBSH

Në kohën kur koronavirusi është shndërruar në një kërcënim serioz për njerëzimin dhe po bën “kërdinë” në disa shtete, Presidenti amerikan Donald Trump duket...

Rama: Jeni super, ju dua shumë! Zoti i shqiptarëve është i madh

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi të publikuar së fundmi në rrjetin social Facebook inkurajon qytetarët teksa shkruan se Shqipëria do ta fitojë luftën...

“Me të në fushë ishte sikur bënim dashuri”,Berbatov tregon partnerin e preferuar

Ish-sulmuesi i Manchester United, Dimitar Berbatov ka habitur me emrin e partnerit të preferuar në fushën e lojës, duke mos zgjedhur Wayne Rooney Cristiano...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT