Kryesore

PD paralajmëron përplasje të forta në protestën e opozitës

               Publikuar në : 21:26 - 14/03/19 Enno

Partia Demokratike ka paralajmëruar protesta të forta në datën 16 mars, ditën kur do të zhvillohet protesta e opozitës së bashkuar përpara godinës së Kryeministrisë.

Selia blu ka dhënë shenja se protestuesit mund të çajnë kordonin policor.

Jorida Tabaku, gjatë një interviste për “ABCnews” ka thënë se protesta do të mbarojë kur të shikohet e arsyeshme.

”Protesta do të nisë në orën 11:00 dhe do mbarojë kur të shikohet e arsyeshme se mbaron. Nuk do jetë 1 orë ose dy orë, nuk do ketë fjalime”.

Gjithashtu, ajo ka shtuar se ballafaqimi momental i njerëzve të irrituar është jashtë kontrollit të çdokujt.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT