E premte, 24 Shtator, 2021
13.5 C
Tirana

Protesta/Bardhi: S’kemi skenar të parapërgatitur

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, ka thënë se në protestën e opozitës që do mbahet të shtunën, nuk do të ketë një orar konkret se sa do të zgjasë. Në një lidhje live me emisionin “Opinion” në Tv Klan, Bardhi tha se protesta do të mbahet në bulevard, përpara Kryeministrisë.

“Nuk kemi një skenar të parapërgatitur. Është një protestë kundër qeverisë. Do të jetë një protestë që do zhvillohet në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, përpara godinës së Kryeministrisë.

Kjo është protesta e pestë. Ne kemi marrë një vendim politik për të braktisur Parlamentin, dhe kemi vendosur të krijojmë një axhendë, ne jemi në takime të përditshme me qytetarët.

Të gjithë drejtuesit politikë të PD janë nga mëngjesi deri në darkë në takime me qytetarët. Axhendën tonë politike e kemi përputhur me axhendën që kanë qytetarët. Qyterarët kanë halle, dhe ne jemi atje”.

Mjaft me interes është nëse do të ketë përshkallëzim të protestës, për të cilën Gazmed Bardhi tha se me rëndësi mbetet siguria e çdo qytetari.

“Detyra jonë është të garantojmë sigurinë e çdo qytetari që merr pjesë në protestë. Ka patur një skenar që nxit dhunën nga ana e policisë, që krijojnë një lloj irritimi te qytetarët. Nuk ka pasur në asnjë protestë të organizuar nga Partia Demokratike, asnjë tentativë për të ushtruar dhunë ndaj institucioneve”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...