E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Patozi: Shpejtësia si ndërkombëtarët uruan Ramën, tregon ku është opozita

Kryeministrin Rama e kanë uruar menjëherë ndërkombëtarët, për marrjen zyrtarisht të detyrës. Por ky sinkronizim në kohë reale nga ana e ndërkombëtarëve për ta uruar Ramën, për politikanin Astrit Patozi, ish-drejtues i Bindjes Demokratike, është një tregues i qartë se çfarë pasojash i kanë shkaktuar treshja Basha-Berisha-Meta.

Ceremonia e betimit tek presidenti Ilir Meta, ka shënjuar dhe fillimin e punës zyrtarisht për qeverinë “Rama” 3. Pas betimit tek presidenti, kanë ardhur dhe urimet e para për kryeministrin Edi Rama dhe kabinetin qeveritar. OSBE, ambasadorja e SHBA, ambasadori i BE dhe Komisionieri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi kanë uruar Ramën dhe shprehen se janë të gatshëm që të vijojnë bashkëpunimin me qeverinë.

Statusi

MJAFTON KAQ PËR TA KUPTUAR…

Për të kuptuar se çfarë i kanë shkaktuar opozitës treshja Basha-Berisha-Meta mjafton të shikosh se me çfarë shpejtësie, me çfarë sinkronizimi dhe me çfarë dashurie i shprehën urimet qeverisë së re të gjithë aleatët strategjikë të Shqipërisë.

Dhe të mendosh që është i njëjti kryeministër, si më 2013, ashtu edhe më 2017, madje me një mal mëkatesh më shumë se atëherë, kur u betua për herë të parë si shef i ekzekutivit të këtij vendi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...