E mërkurë, 16 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Parashikimi i motit për javën e ardhshme, ja kur priten reshjet e shiut

Gjatë javës që vjen, pritet rritje e temperaturave, por nuk do të mungojnë edhe reshjet e shiut. Gjatë se hënës do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Ditën e martë reshjet e shiut me intensitet të ulët do të prekin pjesën veriore, dhe lokalisht atë qendrore të vendit deri në orët e mesditës.

Ditën e mërkurë, orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit. Ditën e enjte dhe të premte parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira.

Era do të jetë kryesisht nga kuadrati i jugut 2-10m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonave pranë tyre, ditën e martë dhe të enjte, do të fitojë intensitet deri në 20m/s.

Në fushën termike pritet rritje graduale e temperaturave, më e ndjeshme në vlerat e mesditës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Putin: Biden është burrë shteti, shumë ndryshe nga Trump

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin e ka konsideruar burrë shteti homologun e tij amerikan, Joe Bideen. Në konferencën për mediat pas takimit me këtë të...

Euro prek nivelin më të ulët që nga fillimi i pandemisë

Euro ra të mërkurën në nivelin e 122.85 lekëve, duke prekur nivelin më të ulët që nga fillimi i pandemisë. Sipas kursit zyrtar të këmbimit...

BE-ja bie dakord për sanksione të reja ndaj Bjellorusisë

Bashkimi Evropian ka rënë dakord për të vendosur sanksione ndaj 78 individëve dhe shtatë entiteteve të Bjellorusisë për shkak të uljes së detyruar të...

”Ambasadorët do kthehen në postet e tyre”/ Putin zbardh takimin me Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka zbardhur detaje nga takimi që zhvilloi me homologun e tij amerikan, Joe Biden ditën e sotme në Gjenevë. Gjatë...

Futbollistët luajnë shumë ndeshje, ndaj rrezikojnë jetën në fushë

Edhe pse prej shumë kohësh është konsideruar si një problem me të cilin duhet të merret bota e sportit profesional, shpeshtësia e angazhimeve dhe...