E enjte, 3 Dhjetor, 2020
8 C
Tirana

“S’të vij më në studio, ia dhe kohën time Metës”, mjeku sqaron deklaratën e bujshme

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

“Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër shkollë në Durrës, e cila u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

27 vite nga vrasja e Pablo Eskobar, trafikanti nr. 1 i të gjitha kohërave

Karrierën kriminale e nisi në rrugët e qytetit të tij Medelin, kur ishte adoleshent. Vidhte makina, gurrë varresh, cigare, apo rrëmbente njerëz në këmbim...

Kurohej në Turqi prej COVID-19, ja çfarë po ndodh me trajnerin Gega

Trajneri i Kukësit Skënder Gega, ia ka dalë të mposhtë koronavirusin dhe sot pritet të kthehet në Shqipëri. Tekniku i nënkampionëve të vendit, ka...

UEFA përzgjedh stadiumin ”Air Albania” për finalen e madhe europiane

Për herë të parë në histori Tirana dhe Shqipëria futet në hartën e zhvillimit të aktiviteteve më të mëdha europiane të futbollit. Edicioni i parë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

Silva Bino: Nuk e kemi kaluar më të keqen, nesër mblidhemi me Komitetin Teknik

Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino tha se nesër Komiteti Shëndetësor do të mbajë një mbledhje për tu njohur me...

Nikollë Lesi: Rama ka blerë gazetarët VIP me thasë me euro, Gjekmarkaj shembull

Gazetari Nikoll Lesi, ka dalë në mbrojtje të kolegut të tij Agron Gjekmarkaj, për të cilin ka folur me superlativa. Në një shkrim në gazetën...

Në Shqipëri do të nisin arrestimet “VIP”, ja mesazhi i fortë që erdhi nga BE

Nga: Spartak Ngjela E shihni se çfarë dëmi historik po i sjell Shqipërisë vonesa për eliminimin e korrupsionit të lartë shtetëror dhe ngritjen e një...

E bujshme ishte deklarata e pak ditëve më parë e mjekut Renato Osmënaj, ose ndryshe i vetëquajturi “Xhaxhi Doktori”, ndaj gazetares Sonila Meço. I lodhur nga pritja në emision, ai ia bëri të gjatë moderatores se nuk do ti shkonte më në emision.

Mjeku, në një postim në Facebook ka sqaruar se ndaj Sonila Meços ka një respekt maksimal dhe se deklarata e tij, se nuk do t’i shkonte më në emisionin e saj, e ka thënë me një sens humori.

Statusi

Sqarim! Nisur nga keqinterpretimet e disa mediave per fundin e bisedes ne Tempora! Jam njeri me sens humori te larte, kurse Sonila u tregua mjaft kurajoze dhe profesioniste ne zberthimin e te vertetes mbi Covid 19! E falenderoj dhe gëzon respektin tim maksimal. Te tjerat jane histori idiote dhe boshe! Flm Sonila Meco
Nuk dua komente nga miqte ne kete postim.
Flm

Por çfarë ndodhi pak ditë më parë?

Mjeku Renato Osmënaj, duke marrë parasysh edhe minutazhin e shkurtër që i kishin lënë në dispozicion, paralajmëroi Sonila Meçon se nuk do t’i shkonte më në emision.

PJESË NGA EMISIONI:

Sonila Meço: Falenderojmë dr. Renaton, kemi 50 minuta me të në studio.

Xhaxhi Doktori: Jo, jo! Më pak

Sonila Meço: Po aq kemi, por do kemi mundësi për një herë të dytë.

Xhaxhi Doktori: Ja dhe Ilir Metës kohën time. S’të vij më. Harroje! Unë nuk të vij më në studio, se ti ja dhe kohën time Ilir Metës. Po do të më ndjekësh, më ndiq në Facebook.

Sonila Meço: Ua Xhaxhi Doktori, po do vish, si nuk do vish? Është detyra juaj për të informuar publikun edhe nëpërmjet medias.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Champions/ PSG hakmerret ndaj Junajtid, zbaviten Juventus dhe Barcelona

Kanë përfunduar 6 sfidat e parafundit të Ligës së Kampionëve, të zhvilluara mbrëmjen e sotme, ku u regjistruan në total plot 19 gola. PSG ka...

Koronavirusi/ Gjermania do t’i zgjasë masat parandaluese deri në 10 janar

Qeveria në Gjermani ka marrë vendim që bllokimi të zgjasë deri në 10 janar. Sipas mediave të huaja, kancelarja Angela Merkel bëri të ditur vendimin...

‘E shoh veten në Kuvend’/ Pano Soko: S’dua të jem në pushtet, por në opozitë

Kandidati i “Nismës Thurje” Pano Soko ka deklaruar se nuk e kërkon pushtetin, por do që të jetë në opozitë. Në një intervistë për Report...

Denaj: Vitin tjetër do të kemi rritje ekonomike 10.6%. Ekspertja e kundërshton

Tërmeti i 26 nëntorit dhe më pas pandemia e Covid-19 shkaktuan një goditje të ekonomisë shqiptare, dhe vuri në pah mos-përgatitjen e duhur të...

Kosova, ndër vendet më të sigurta në botë nga terrorizmi

Terrorizmi mbetet problem i rëndësishëm dhe serioz në shumë vende, pavarësisht nga rënia e përgjithshme e ndikimit të tij në të gjithë botën gjatë...