Parashikimi i motit, 29 Prill 2020

Sipas MeteoAlb, vendi ynë do të jetë me vranësira dhe reshje shiu në zonat Veriore dhe Qendrore në pjesën e parë të ditës.

Në orët në vijim vranësirat dhe reshjet e shiut do të përfshijnë dhe pjesën tjetër të territorit shqiptar.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe ndjeshëm në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës dhe Ersekës me 4°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Sarandës me 22°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzimin 5 ballë.