E enjte, 3 Dhjetor, 2020
8 C
Tirana

Horoskopi për ditën e sotme, 29 prill 2020

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

“Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër shkollë në Durrës, e cila u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

27 vite nga vrasja e Pablo Eskobar, trafikanti nr. 1 i të gjitha kohërave

Karrierën kriminale e nisi në rrugët e qytetit të tij Medelin, kur ishte adoleshent. Vidhte makina, gurrë varresh, cigare, apo rrëmbente njerëz në këmbim...

Kurohej në Turqi prej COVID-19, ja çfarë po ndodh me trajnerin Gega

Trajneri i Kukësit Skënder Gega, ia ka dalë të mposhtë koronavirusin dhe sot pritet të kthehet në Shqipëri. Tekniku i nënkampionëve të vendit, ka...

UEFA përzgjedh stadiumin ”Air Albania” për finalen e madhe europiane

Për herë të parë në histori Tirana dhe Shqipëria futet në hartën e zhvillimit të aktiviteteve më të mëdha europiane të futbollit. Edicioni i parë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

Nikollë Lesi: Rama ka blerë gazetarët VIP me thasë me euro, Gjekmarkaj shembull

Gazetari Nikoll Lesi, ka dalë në mbrojtje të kolegut të tij Agron Gjekmarkaj, për të cilin ka folur me superlativa. Në një shkrim në gazetën...

Silva Bino: Nuk e kemi kaluar më të keqen, nesër mblidhemi me Komitetin Teknik

Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino tha se nesër Komiteti Shëndetësor do të mbajë një mbledhje për tu njohur me...

Në Shqipëri do të nisin arrestimet “VIP”, ja mesazhi i fortë që erdhi nga BE

Nga: Spartak Ngjela E shihni se çfarë dëmi historik po i sjell Shqipërisë vonesa për eliminimin e korrupsionit të lartë shtetëror dhe ngritjen e një...

Dashi

Sot, sigurohuni që të keni biseda të rëndësishme ballë për ballë, edhe nëse ato janë në internet, veçanërisht nëse ato kanë të bëjnë me financat ose blerjet e mëdha. Ju meritoni shpjegime, prandaj sigurohuni t’i merrni ato.

Demi

Ju mund të ndjeni shumë dhembshuri për njerëzit e tjerë sot, gjë që mund t’ju largojë nga ato që ju nevojiten për të bërë. Nëse afati përfundon, përpiquni të shmangni shpërqendrimet sa më shumë që të jetë e mundur. Në aspektin financiar, do të ndjeni shumë pasiguri.

Binjakët

Ju përpiqeni të jeni mendje hapur për të njohur njerëzit, por sot do ta keni të vështirë që ta gjykoni një libër nga kopertina sepse ajo do të jetë shumë intriguese.Tregoni durim, sepse koha i zgjidh të gjitha enigmat që keni në kokë.

Gaforrja

Ju jeni mjaft i zgjuar për të mos u përkulur ndaj vullnetit të të tjerëve. Ju e dini që nënshtrimi ndaj presionit të kolegëve thjesht nuk është një mënyrë e shëndetshme për të jetuar jetën tuaj. Ju jeni akoma kapiteni i anijes tuaj.

Luani

Ju dëshironi të jetoni jetën tuaj në mënyrën tuaj, por a jeni të gatshëm të paguani çmimin? Të qënit i pavarur do të thotë që ndonjëherë të jeni gati që reputacioni juaj të mavijoset pak. Mos bëni zgjedhje duke u bazuar te ato që mendojnë njerëzit për ju.

Virgjëresha

Ju nuk mund ta detyroni veten të merrni me të mirë dikë që në të vërtetë nuk dëshiron të bashkëpunojë me ju. Nuk keni pse t’i bëni të gjithë miqtë tuaj. Në çështjet e dashurisë, duhet t’i vendosni pikat mbi i.

Peshorja

Kjo nuk është një ditë shumë e mirë për t’i bërë gjërat vetë. Në vend të kësaj, shumë energji pozitive do të gjenerohet nga partneriteti juaj me dikë. Prania e një personi tjetër do t’ju japë mbështetjen dhe strehimin që ju nevojitet.

Lexo edhe :   Puna, dashuria dhe ekonomia/ Horoskopi, 1 dhjetor 2020
Lexo edhe :   Horoskopi për ditën e sotme, puna dhe dashuria

Akrepi

Sillni një nga idetë tuaja gjatë një bisede. Mund të marrë vlerësimin që meriton. Nëse nuk e bëni do të ndjeni keqardhje që nuk e provuat. Në vendin e punës nevojitet pak më shume guxim nga ana juaj.

Shigjetari

Një afat pune mund të shtyhet sot. Nëse ndodh, mendimi juaj i parë me siguri do të jetë të rirregulloni ditën tuaj dhe ndoshta edhe të anuloni diçka të rëndësishme. Por, para se të bëni ndonjë gjë drastike, shikoni se çfarë mund të bëni për të negociuar.

Bricjapi

Bëhuni krijues dhe përpiquni të kaloni më shumë kohë me njerëzit. Jo vetëm që aftësitë tuaja sociale janë më të mira se kurrë, por ka mijëra njerëz që ju mungojnë dhe do të donin të kalonin kohë me ju, madje edhe virtualisht.

Ujori

Lajmi i mirë është se sot më në fund do të keni mundësi të mbyllni derën për çështjet e kaluara të punës. I gjithë uji është nën urë tani dhe ju mund të ndjeheni të lirë të filloni të përqendroheni në synimet më produktive dhe pozitive. Ju keni mësuar disa mësime shumë të vlefshme dhe i keni gjërat nën kontroll.

Peshqit

Mundohuni të mos i censuroni fjalët ose veprimet tuaja sot. Kur hapeni dhe thoni atë që vërtet mendoni pa u shqetësuar sesi tingëllon për njerëzit e tjerë, ju e lironi veten të mendoni ide më të mëdha. Me partnerin duhet të kaloni më shumë kohë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Champions/ PSG hakmerret ndaj Junajtid, zbaviten Juventus dhe Barcelona

Kanë përfunduar 6 sfidat e parafundit të Ligës së Kampionëve, të zhvilluara mbrëmjen e sotme, ku u regjistruan në total plot 19 gola. PSG ka...

Koronavirusi/ Gjermania do t’i zgjasë masat parandaluese deri në 10 janar

Qeveria në Gjermani ka marrë vendim që bllokimi të zgjasë deri në 10 janar. Sipas mediave të huaja, kancelarja Angela Merkel bëri të ditur vendimin...

‘E shoh veten në Kuvend’/ Pano Soko: S’dua të jem në pushtet, por në opozitë

Kandidati i “Nismës Thurje” Pano Soko ka deklaruar se nuk e kërkon pushtetin, por do që të jetë në opozitë. Në një intervistë për Report...

Denaj: Vitin tjetër do të kemi rritje ekonomike 10.6%. Ekspertja e kundërshton

Tërmeti i 26 nëntorit dhe më pas pandemia e Covid-19 shkaktuan një goditje të ekonomisë shqiptare, dhe vuri në pah mos-përgatitjen e duhur të...

Kosova, ndër vendet më të sigurta në botë nga terrorizmi

Terrorizmi mbetet problem i rëndësishëm dhe serioz në shumë vende, pavarësisht nga rënia e përgjithshme e ndikimit të tij në të gjithë botën gjatë...