E premte, 22 Janar, 2021
13 C
Tirana

Pandemia/Greqia propozon ‘rregullin e ri’ para kontrollit të pasaportave

Pandemia ka ndryshuar rregullat e ‘lojës’ për çdo shtet. Në kohën kur kanë nisur vaksinimet në Greqi, masat janë ende në fuqi, pasi infektimet janë në nivele të larta.

Greqia ka propozuar që kontrolli shëndetësor në pikat kufitare me Shqipërinë, dhe vendet e tjera kufitare, të kryhet përpara kontrollit të pasaportave.

Kjo mase pritet të merret për të mbrojtur stafet e policisë kufitare. Lajmi në fjalë është përcjellë gjatë një vizite të zv/ministrit të Mbrojtjes Civile të Greqisë, Nikos Hardalia në Janinë.

Për rrjedhojë, shtetasit që hyjnë në Greqi, përpara kontrollit të pasaportave duhet të kryejnë testin e Covid-19. Kjo do te ndihmojë që efektivet e policisë të mos bien në kontakt me të infektuarit me koronavirus.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përgjimet/ Mafia Italiane mësyn në Tiranë, biseda për pallate dhe tendera

Antimafia e Katanzaros në Itali, ka goditur tri ditë më parë një grup mafioz, ndërsa përgjimet telefonike të personave në hetim kanë zbardhur ryshfetet...

Video/ Klopin nuk e mbajnë nervat, përplaset me trajnerin kundërshtar

Në sfidën e djeshme të Premier Ligës ku Liverpuli u mund në “Anfield” me rezultatin minimal 0-1 ndaj Bërnlit, në pushimin e këtij takimi...

Qysh sot, çdo ditë të jetë 21 Janar

Nga: Frrok Çupi Për gjithë planetin sot është data 22, por për ne shqiptarët duhet të jetë, si dje- 21 Janar. Edhe nesër, e pasnesër,...

Johnson jep alarmin: Varianti i ri i koronavirusit është më vdekjeprurës

Kryeminsitri britanik, Boris Johnson ka deklaruar se provat e hershme sugjerojnë se varianti i koronavirusit që u shfaq në vend mund të jetë 30%...

Navy Seals, kush është njësia me elitare e ushtrisë amerikane

Naby Seals u formua më 1 janar 1962. Kandidatët i nënshtrohen paraprakisht testevetë ashpra ku 80 për qind e tyre tërhiqen. Një ndër testet...