E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

“Po shikojmë situatën”, ministri francez paralajmëron izolim për herë të tretë

Nëse rastet e infektimit me Covid-19 në Francë nuk do kenë një ritëm në zbritje, atëherë autoritetet shëndetësore do e shohim si të mundshme një ri-izolim për herë të tretë.

Lajmin e ka dhënë Ministri i Shëndetësisë Olivier Veran, i cili ka thënë se futja në izolim nuk përjashtohet dhe se kjo do vendoset në bazë të situatës.

“Ne kurrë nuk do të përjashtojmë masat që janë të nevojshme, për të mbrojtur publikun. Kjo nuk do të thotë që ne kemi marrë një vendim, por që po shikojmë situatën orë pas ore”, ka thënë ai.

Gjatë orëve të fundit janë regjistruar 15.000 persona të infektuar, ndërsa kanë ndërruar jetë 62.573 pacientë që nga fillimi i pandemisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...