E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Nuk e mposhti dot sëmundjen/ Ndërron jetë këngëtarja e famshme

Këngëtarja e grupit të njohur të viteve ‘90 “Roxette”, Marie Fredriksson fatkeqësisht nuk arriti ta mposhtte dot sëmundjen e rëndë.

Pas një lufte prej 17 vitesh me kancerin ajo ka ndërruar jetë në moshën 61-vjeçare.

Në vitin 2001, këngëtarja njoftoi ndjekësit se doktorët i kishin dhënë vetëm 1 vit jetë, megjithatë ajo e luftoi sëmundjen për vite me radhë.

Këngëtarja nuk ndaloi së punuari së bashku me grupin dhe në vitin 2018 hodhi në treg albumin e saj.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...