E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Noka: Shqipëria digjet, Rama del e krihet

Pas vrasjes së dyfishtë sot në Shkodër, ku mbetën të vrarë vëllezërit Astrit dhe Ibrahim Bilali, vjen edhe reagimi i Flamur Nokës. Sipas tij, terrori dhe krimi në këtë qytet, do sundojnë për sa kohë qeveris edhe “Rilindja”.

Për të, policia është kthyer në institut statistikash, ku numëron të vrarët. Mjaft i shqetësuar për situatën aktuale, Noka nënvizon ndër të tjera se vendi ynë është mbërthyer nga kthetrat e krimit.

Po nga ana tjetër e medaljes qëndron Rama, ku për të, tregon realitetin imagjinar. Në fund të këtyre bilanceve, Flamur Noka ripërsërit apelin për largimin e Ramës nga pushteti, duke e cilësuar si e keqja që i rëndon Shqipërisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Atentat ish-deputetit dhe ish-kreut të Komunës Velipojë

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...

Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar nivele të larta të “dembelizmit” në të gjithë vendin. Personat në moshë pune që nuk po kërkojnë një punë u...