Politikë

Ngeli jashtë grupeve të punës/ Hajdari: Ka një problem teknik, do jem pjesë e procesit


               Publikuar në : 13:32 - 23/10/19 Enno

Bashkëkryetarja e Reformës Zgjedhore, Rudina Hajdari, ka folur rreth mungesës së emrit të saj në listën e ndarjes së grupeve të punës, duke u shprehur se ka një problem teknik.

“Në ndarjen e grupeve që kanë dalë nga Kuvendi ka një problem teknik. Do të jem pjesë e ndryshimit të Reformës Zgjedhore. Do të jem e përfshirë në të gjithë procesin”, është shprehur Hajdari për Report Tv.

Ndarja e grupeve: 

PËR SISTEMIN ZGJEDHOR:

Damian Gjiknuri dhe Bashkim Fino
Myslim Murrizi dhe Nimet Musaj
PËR FINANCIMIN E PARTIVE POLITIKE:
Blerina Gjylameti dhe Klotilda Ferhati
Arben Elezi dhe Ralf Gjoni
PËR VOTËN E EMIGRANTËVE:
Alket Hyseni dhe Adnor Shameti
Korab Lita dhe Adriatik Alimadhi
JASHTË GRUPEVE:
Rudina Hajdari dhe Vasilika Hysi

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT