E premte, 26 Shkurt, 2021
19 C
Tirana

“Ngela shtatzënë aksidentalisht, vajta të abortoj”, historia e Monika Lubonjës

Aktorja Monika Lubonja, si rrallë herë ka ndarë me publikun historinë e jetës së saj, një shtatzëni e padëshiruar, por që sot vajza e saj është krahu i saj më i ngrohtë. Ajo ka rrëfyer në rubrikën “N’fermë” në “E Diell” historinë e saj prekëse, ku kishte mbetur shtatzënë kur ajo ishte studente.

Aktorja tregoi se në kohën kur ishte studente në Akademinë e Arteve, mbeti shtatzënë ashtu siç e quan ajo “në mënyrë aksidentale”. Ndonëse vajza e saj Tea sot është 24 vjeçe, Monika tha se asokohe mendoi të bënte abort, pasi kishte frikë se fëmija do ta pengonte në rrugën e saj drejt aktrimit. Një gjë e tillë nuk ndodhi, pasi pengesë për të u bë e ëma, mjeke me profesion, e cila e sugjeroi të ndryshonte mendje dhe të sillte në jetë fëmijën.

“Isha e dashuruar në shkollë, ngelëm pak shtatzënë, aksidentalisht. Shoqëria më thoshte ua ç’të gjeti ty. Më pas kisha në plan të parë të bëja filma, teatër, se sa kisha filluar të luaja dhe vajta ta abortoj vajzën. Mamaja ime duke qenë mjeke e sinjalizuan, të merr s’të merr këtë fëmijë do ta bësh, edhe ne do të dalim për zot”, tha Monika.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...