E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
13 C
Tirana

“Në janar do izolohemi”, konspiracionisti i njohur jep parashikimin e frikshëm

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

“Kujdesu për engjëllin tim”/ Publikohet audio e fundit e Maradonës në Whatsapp

Disa orë më parë u shfaq audio e fundit në Whatsapp, e dërguar nga Diego Armando Maradona. Disa ditë para se të vdiste, “El...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

“Maradona ishte përdhunues”, futbollistja: Ai ka dhunuar gratë (FOTO)

Në kohën kur e gjithë bota ka përkujtuar legjendën e futbollit Diego Armando Maradona, ka nga ato personazhe që kanë shprehur haptazi urrejtjen dhe...

Saudët, familja më e pasur në botë me 1.5 trilionë dollarë

Familja mbretërore e Arabisë Saudite, është sot më e madhja dhe më e pasura në botë. Ajo përbëhet rreth 15.000 anëtarë. Por shumica e...

Rusi/ Vetëvritet truproja e Putin, kolegu: Punonim në kushte të këqija

Truproja i presidentit rus, Vladimir Putin vrau veten sot në Kremlin. Sipas mediave ruse, Mikhail Zakharov, punonjësi i departamentit të 5-të, kreu vetëvrasjen gjatë...

“E mor Osman ç’na bëre, si është jeta”, i moshuari detyron Ramën të heq këpucët

Një i moshuar në fshatin Gjepalaj në Shijak, ka detyruar kryeministrin Rama që të heqë këpucët përpara se të hyjnë në shtëpinë e re,...

Ish-Presidenti Alfred Moisiu mbush 91 vjeç, ja disa fakte nga jeta e tij

Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Mosisiu sot feston 91-vjetorin e lindjes. I lindur në Shkodër në vitin 1929, djali i Spiro Moisiut, në moshën 73-vjeçar...

Covid-19: Rritje e frikshme e rasteve të reja në vend

Kurba e Covid-19, ka shënuar sërish një rritje të frikshme në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 832 persona...

Nisur nga numri i lartë i të prekurve me COVID-19, Komiteti Teknik i Ekspertëve në Shqipëri vendosi që të kufizojë lëvizjen nga ora 22:00 deri në 6:00 të mëngjesit. Pak ditë më parë, Zëvendës Ministrja e Shëndetësisë së Shqipërisë, Mira Rakacolli, theksoi se masat do të rishikohen në varësi të situatës, ndërsa për tre jave vendi do të jetë i mbyllur në këto orare.

Shumë është aluduar nëse do të kemi kufizimeve të tjera, marrë shkas edhe nga numri i lartë i të infektuarve. Konspiracionisti Alfred Cako, tha në rubrikën “Rrethi Katror” në “E Diell”, se vendi do t’i nënshtrohet një bllokimi më të “rreptë” duke filluar nga mesi i muajit janar.

Mjaft e frikshme ishte edhe kërkesa e tij ndaj të gjithë shqiptarëve, që të jenë të kujdeshëm me tamponët pasi infektojnë. Cako sugjeroi njerëzit që të mos bëjnë tamponë, sepse sipas tij, janë të injektuara me virus, ndërsa shtoi se të gjitha teoritë e tij kanë rezultuar të vërteta.

“Në Poloni, në ato kampet e përqendrimit, ka qenë një që quhej engjëlli i vdekjes, Josef Mengel, i cili ishte 32-vjeç, ngjasonte me Lulin me thënë të drejtën. Ai shkoi atje dhe ngriti një ekip. Mori këto me shpirt katran dhe katran siç i ka mbledhur ky komunitetet, që po t’i shikosh njëra më shpirt katran dhe më e keqe se tjetra dhe janë bërë aktore për të luajtur këtë tragjedi të madhe.

Lexo edhe :   E frikshme/ Merkel paralajmëron për një valë të tretë të koronavirusit

Se sa do të shkojë kjo, se deri kur do të arrin këta, nuk e di. Unë i kam thënë shqiptarëve, ato jo-të. Mos zini radhë për të bërë tamponë, sepse ato mund të kenë infeksion, siç thonë shumë studiues.

Lexo edhe :   "Rriten 64% vdekjet nga COVID-i”, Vasili nxjerr prapaskenat

Unë nuk di ndonjë që bredh spitaleve ose që ikën jashtë shtetit dhe bën tamponë që ta ketë zënë covidi, asnjë. Të gjithë ato që i ka zënë covidi kanë bërë tamponë.

Ata që kam thënë unë kanë dalë të gjitha, iu kam thënë që do të bëhet mbyllje e dytë, u bë që ishte i lehtë. Dhjetori do të kaloj akoma dhe më lehtë, fillimi i janarit gjithashtu, vitin e ri do ta bëjmë mirë. Do e shikoni nga mesi i janarit kur të fillojë bllokimi i dytë, do të forcohet virusi, media do të dali me lajmet bombastike”, tha Cako.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Britania do nisë vaksinimin javën e ardhshme, Interpoli lëshon alarmin global

Britania u bë vendi i parë në botë që zyrtarizoi vaksinën kundër koronavirusit, që pritet të nisë të mërkurën e javës që vjen. Zyrtarët...

Hetimet e SPAK/ Ish-drejtori i burgut 313 akuzohet për korrupsion

SPAK ka përfunduar hetimet për procedimin penal të Eduard Strugaj, ish drejtor i burgut 313-të dhe të pandehurve të tjerë. I pandehuri Eduard Strugaj,...

‘Bashkë do ia dalim’, Kosova me masa kufizuese për festat e fundvitit

Shifrat në rritje të infektimeve të reja, ka detyruar autoritetet në Kosovë të ndërmarrin masa të reja. Duke analizuar situatën e ku nuk ka patur...

32 vite në skenë/Altin Shira: Shqiptarët dikur ishin më dorëlëshuar

Altin Shira, me plot 32 vite në skenë, vijon të jetë i kërkuar nga publiku. Si një artist me shumë vite karrierë, Altin Shira...

Kina e zgjeron sfidën ndaj Perëndimit, po synon që të ‘pushtojë’ hënën

Nga: Pierre Haski “Internazionale” Sfida midis fuqive të mëdha, nuk është e kufizuar vetëm në planetin tonë. Në rast se në të shkuarën hapësira ishte...