E hënë, 24 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Nga Bora Zemani tek Donald Veshaj e Marina Vjollca, ja sa paguhen

Nga 73 mijë lekë të reja deri në 1 milion të reja, janë pagat e personazheve të njohur të showbizz-it, të publikuara sot në media dhe të shpërndara në rrjetet sociale.

Nuk dihet se si këto të dhëna janë zbuluar, por lajmi ka ngjallur kuriozitet të madh, sidomos për një pjesë të njohur të personazheve publike.

Në listën e mëposhtme shihet se personazhi më pak i paguar është Inis Gjoni, dhe më i paguari rezulton Turjan Hysko, shkruan “balkanweb”.

Pas publikimit të të dhënave, Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka deklaruar se do të depozitojë një kallëzim penal në Prokurori, për zbardhjen e kësaj ngjarje.

Bora Zemani 321,373.00
Luana Vjollca 542,710.00
Alketa Vejsiu 80,000.00
Donald Veshaj 30,475.00

Romeo Veshaj 30,475.00
Ermal Mamaqi 120,000
Amarda Toska 80,000.00
Arbana Osmani 986,927
Inis Gjoni 73,767
Turjan Hysko 1,002,217.00
Gentian Zenelaj 456,400.00
Ledion Liço 432,532.00
Marina Vjollca 390,026.00
Armina Mevlani 190,797.00

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mungonin avokatët, GJKKO shtyn seancën ndaj Fatos Tushes

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shtyrë në datën 2 shkurt seancën në ngarkim të Fatos Tushes, ish-kryetarit të Bashkisë Lushnje dhe...

Rama: Presidentin e ri do ta zgjedhim ne, do i kthejmë dinjitetin asaj zyre

Kryeministri Rama tha sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar, se Partia Socialiste do të nisë punën për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë/Aktivistët: Ministrja bën meteorologen

Për tre ditë, shkollat do jenë të mbyllura për shkak të motit të acartë. Lidhur me këtë vendim, aktivistë të Qëndresës Qytetare kanë protestuar...

“E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar, kreu i qeverisë Edi Rama iu është drejtuar socialistëve të angazhohen seriozisht në procesin e këshillimit kombëtar. Ai vuri...

Basha: Berisha po vë interesat e tij personale mbi ato të demokratëve!

Në Shqipëri zgjedhjet e pjesshme, të parakohshme lokale, më 6 mars, për të zëvendësuar kryetarët e gjashtë bashkive, që iu ka mbaruar mandati, priten...