E diel, 28 Nëntor, 2021
15.5 C
Tirana

Neymar, Mbappe dhe tre yje në merkaton e verës, PSG gati për Champions

PSG po mendon të ndërtojë një super skuadër për sezonin e ardhshëm, me synimin e vetëm fitimin e Champions League, trofeut aq shumë të dëshiruar nga Sheikët.

Klubi francez, jo vetëm që nuk ka ndërmend të shesë Neymar apo Mbappe, por po përgatit një ofertë prej 80 milionë eurosh për Toni Kroos. Gjermani pëlqehet veçanërisht nga trajneri Tomas Tuchel, i cili beson se ai është lojtari i duhur për mesfushën.

Por nuk mbaron këtu. PSG po mendon të rreshtojë krah Kroos dhe Verrati edhe kampionin e botës N’Golo Kante, i cili nuk ndihet mirë te Chelsea, ku është spostuar nga pozicioni i tij natyral prej trajnerit Maurizio Sarri.

Në sulm, Edinson Cavani është pranë lamtumirës dhe në vend të tij pritet të vijnë Antoine Griezmann. Francezi dëshiron të largohet nga Atletico dhe PSG ka gati një vend për të në majën e një “tredhëmbëshi” me Neymar e Mbappe në krah.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...