E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Ndryshimet kushtetuese, tërhiqet një nga firmëtarët

Vihet në pikëpyetje nisma për ndryshimet kushtetuese.

Një prej 28 nismëtarëve, deputeti Selami Jenisheri ka tërhequr firmën e tij, duke e zbritur në 27 numrin e deputetëve, ndërkohë që ligji kërkon 28 firma për ndryshimet në Kushtetutë.

Jenisheri e arsyetoi tërheqjen e firmës me faktin se kreu i grupit demokrat Myslim Murrizi nuk u mandatua që në mbledhjen e këshillit politik një ditë më parë të negocionte me opozitën jashtë parlamentare, por vetëm me mazhorancën, shkruan “A2”.

Ndërkohë rikujtojmë se sot në orën 19:00, Edi Rama do të ketë takimin e radhës me opozitën parlamentare për reformën elektorale.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...