E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Klemend Balili i nis një kërkesë Gjykatës Penale të Elbasanit

Klemend Balili ose i ashtuquajturi “Eskobari i Ballkanit” i prangosur në janar të vitit 2019 akuzohet si kreu i një grupi kriminal që merrej me trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike.

Ndërsa gjendet në burgun e sigurisë së lartë ku duhet të vuajë dënimin me 10 vjet heqje lirie, Klemend Balili i ka nisur një kërkesë Gjykatës Penale të Elbasanit.

Balili ka kërkuar transferimin nga burgu i sigurisë së lartë në një burg të zakonshëm, shkruan “abcnews.al”.

Aktualisht ai ndodhet në burgun e Peqinit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...