E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Pas më shumë se dy muajsh, Maqedonia e Veriut nuk regjistron asnjë viktimë nga virusi

Një lajm i mirë vjen nga Maqedonia e Veriut, teksa për herë të parë në 2 muaj nuk është shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi në bilancin e 24 orëve.

Të hënën ishin regjistruar dhjetë të vdekur, ndërsa numri më i madh prej 15 të vdekurve ishte regjistruar më 2 korrik. Deri më tani, në Maqedoninë e Veriut numri i përgjithshëm i të vdekurve është 432.

Ndërkohë, në krahasim me dje vërehet një rritje e numrit të rasteve të reja. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 163 raste të reja, në krahasim me 93 që u shënuan një ditë më parë.

Që prej shpërthimit të pandemisë, në Maqedoninë e Veriut janë shënuar 9,412 raste të reja, prej të cilave mbi 4 mijë janë ende aktive.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...