E shtunë, 6 Mars, 2021
12 C
Tirana

Etiketa

ndryshime

Ndryshime në qeveri, lirohet nga detyra zv. Ministrja e Financave

Zv. Ministrja e Financave, Belinda Ikonomi është liruar nga detyra. Vendimi është marrë ditën e sotme në mbledhjen e qeverisë. "Lirim nga detyra: Në mbështetje të...

Ndryshime në Kodin Rrugor/ 10-fishohet gjoba për celularin, konfiskohen makinat e blinduara pa autorizim

Kodi Rrugor duket se do të ndryshojë sërish dhe një variant paraprak është nxjerrë për konsultim me një numër të madh ndryshimesh. Por ajo...

“Nuk votoj”, Kujtim Gjuzi braktis Kuvendin

Aktualisht në Kuvend po zhvillohet seanca plenare për ndryshimet kushtetuese. Gjatë fjalës së tij në foltore, deputeti Kujtim Gjuzi theksoi se nuk do të votojë,...

Kuvendi miraton ndryshimet në buxhet dhe mbylljen e klubeve të natës

Kuvendi i ka dhënë dritën jeshile Aktit Normativ “Për disa ndryshime në ligjin nr. 88/2019 Për buxhetin e vitit 2020 të ndryshuar”. Me 86 vota...

Ndryshimet kushtetuese, tërhiqet një nga firmëtarët

Vihet në pikëpyetje nisma për ndryshimet kushtetuese. Një prej 28 nismëtarëve, deputeti Selami Jenisheri ka tërhequr firmën e tij, duke e zbritur në 27 numrin...

Listat e hapura kërkojnë ndryshime në kushtetutë, sipas një eksperti ndërkombëtar

Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama dhe Partia Demokratike, replikuan sërish sot në distancë pas deklarimit të djeshëm të kreut socialist për të mbështetur propozimin...

Synon të jetë president deri në 2036? Putin apel rusëve të votojnë ndryshimet në Kushtetutë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin i ka bërë apel qytetarëve që të votojnë ndryshimet në Kushtetutë, duke i cilësuar këto reforma si një garantues...

Gjobë nëse i ndryshoni ngjyrën makinës apo vendosni impiant gazi pa autorizim

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka njoftuar një masë të re që është marrë lidhur me ndryshimin e karakteristikave të mjeteve. Sipas...

Ndryshimet në Kodin Penal, deputeti rrëfen se është kundër

Deputeti Zef Shtjefni ka deklaruar votën e parë kundër ndryshimeve në Kodin Penal për dënime në rastin e thyerjes së karantinës apo transmetimin e...

Ndryshimet në Kodin Penal, Meta i drejtohet me letër Ruçit dhe Ramës

Presidenti Ilir Meta i është drejtuar sot me një letër Kryeparlamentarit Gramoz Ruçi dhe kryeministrit Edi Rama, lidhur me ndryshimet në Kodin Penal që...

Të fundit

SHBA-ja lëshon alarm për sulm të ri kibernetik

Qeveria amerikane është duke bërë paralajmërime për sulme të mëdha kibernetike, të cilat mund të kenë shënjestruar serverët e kompanisë Microsoft, dhe të cilat...

Lum partitë për këtë popull që kanë

Nga: Mentor Kikia Ne nuk jemi vetëm në krizë pandemie, krizë ekonomike apo sociale. Ne jemi edhe në një krizë të thellë mendore si shoqëri...

Koronavirusi në vend/ 777 raste të reja dhe 21 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 777 raste të reja. Ndërkohë, 21 persona nuk kanë...

Milani kthen Ibrën në kombëtare, 39-vjeçari debuton në ndeshjen me Kosovën

Viti fantastik te Milani dhe fakti që është lideri i ecurisë së pabesueshme të kuqezinjve, ka bërë që Zlatan Ibrahimoviç të kthehet në Kombëtaren...

Pas Çomos, edhe Bino kandidate e PS për deputete? Përgjigjet shefja e ISHP

Kryeministri Edi Rama bëri një lëvizje të papritur, ku dy ditë më parë ftoi drejtoreshën e infektivit, Najada Çomo të bëhet pjesë e politikës,...