E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Ndizet sherri brenda PD-së/ Kokalari e provokoi, reagon Ervin Salianji

Që pas përjashtimit nga grupi parlamentar i PD-së i ish-kryeministrit Sali Berisha, situata mes demokratëve është e tensionuar. Së fundmi janë përplasur me njëri-tjetrin aktivistja Evi Kokalari që i është bashkuar Berishës, me deputetin e PD-së Ervin Salianji, i cili është përkrah Lulzim Bashës.

Pas ironizimit të deputetit Ervin Salianji, duke thënë se nuk e njihte aktivisten e Partisë Demokratike Evi Kokalarin, sot reagoi edhe kjo e fundit. Kokalari thumboi Salianjin, teksa i tha se nëse do rrinte me burra si Berisha dhe jo me Grida Dumën, do kishte arritur ta njihte.

“O Salianj më raftë pika sa i voçkël je. Po të kishe ndenjur me burra si Sali Berisha dhe jo mbas fustanit të Gridës, do e kishe mësuar kush është Evi Kokalari. Pi pak qumësht tashti”, shkruajti ajo.

Për statusin e Evi Kokalarit, Salianji u pyet sot në emisonin “Breaking”. Ai tha se nuk iu përgjigjet njerëzve që marrin mikrofonin për të folur, se sipas tij, janë persona që kanë mllef ndaj kujtdo.

“Unë nuk i përgjigjem qytetarëve që marrin mikrofonin në këto takime, edhe në komente kur shkruajnë. Njerëz që nuk përfaqësojnë asgjë, që boshësia e tyre bëjnë që të kenë mllef me çdo personazh. Edhe ajo ashtu është”, tha Salianji.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...