E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

E infektuar me Covid, ndërron jetë në Turqi pas lindjes së parakohshme

Një nënë 24-vjeçare shqiptare e infektuar me Covid-19, ndërroi jetë pasi bëri një lindje të parakohshme. Për shkak të komplikacioneve dhe gjendjes së rëndë shëndetësore, ajo ishte dërguar për trajtim të specializuar në Turqi.

24-vjeçarja Xheni Kaba bëri lindje të parakohshme, dhe fatmirësisht fëmija u shpëtua dhe sot gëzon shëndet të plotë.

Pavarësisht përpjekjeve, Xheni nuk e ka fituar dot betejën me sëmundjen. Lajmi bëhet i ditur nga familjarët e 24-vjeçares. E motra e saj ka bërë postimin prekës në Instagram.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Pandemia i merr jetën para kohe gazetarit të njohur

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...