Aktualitet

Moti plot surpriza, rikthehet dielli dhe rritja e temperaturave


               Publikuar në : 15:24 - 15/01/20 M S

Moti me diell ka përfshirë të gjithë territorin e vendit tonë, por kush ndodhet për momentin në udhëtim përgjatë luginave do të hasi edhe prezencën e mjegullës së dendur.

Temperaturat e mesditës sot në zonat malore për shkak edhe të mjegullës nuk i kaluan 5ºC, ndërsa në ato të ulta dhe ato bregdetare për shkak të diellit arritën deri në 18ºC.

Të njëjtat kushte atmosferike parashikohen edhe për ditën e nesërme. Temperaturat minimale pritet të regjistrojnë vlerat nga -3ºC në zonat malore deri dhe në 5ºC në ato të ulta dhe ato bregdetare. Sa i përket vlerave të mesditës, ato pritet të regjistrohen nga 8ºC deri në 18ºC.

Sot pasdite (e mërkurë, dt.15) dhe nesër (e enjte, dt.16) nuk priten reshje.

TEMPERATURAT

Nesër (e enjte, dt.16) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 5 / 13 °C
në vendet e ulëta: 3 / 13 °C
në vendet malore: 0 / 7 °C

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT