E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Moti për sot/ Temperatura të ulëta dhe reshje shiu

Dita e sotme do të karakterizohet nga vranësira të shpeshta, si dhe reshje shiu në gjysmën perëndimore të vendit.

Në veri-verilindje dhe juglindje të vendit, do të ketë reshje të pakta dëbore, por herë pas here do të ketë intervale me kthjellime.

Temperaturat pritet të variojnë në bregdet: 8/ 12 °C, në vendet e ulëta: 6 / 11 °C; ndërsa në vendet malore: 0 / 6 °C.

Sa i përket erës, ajo pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, për momente të shkurtra e fortë, kryesisht në bregdet dhe zonat malore.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...