E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

“Mos u panikosni”, Manjani ka një koment për koronavirusin

Ditët e fundit, apeli që dëgjojmë shpesh është që qytetarët të ruajnë qetësinë e të mos i kap paniku nga koronavirusi. Autoritetet shëndetësore janë në gatishmëri, ndërsa koronavirusi po përhapet me shpejtësi.

Sakaq, shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë tha të mërkurën se rritja e papritur e numrit të të prekurve me koronavirus në Itali, Iran dhe Korenë e Jugut janë “thellësisht shqetësuese”. Por sipas tij, situata është ende nën kontroll, për të mos u shndërruar në pandemi.

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka një koment lidhur me këshillën që qarkullon së fundmi, që qytetarët të mos panikosen. “Kjo thënia herë si këshillë e herë si urdhër “mos u panikosni”, më kujton një avokat të famshëm që i tha klientit pasi humbën gjyqin: “mos u shqetëso! Humbëm gjyqin, por fituam të drejtën për ankim”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Çfarë duhet të dini për të udhëtuar në Itali

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...