Shqipëria

Mos thoni që nuk iu lajmëruam/ I nxehti afrikan po vjen, temperatura ekstreme


               Publikuar në : 11:24 - 25/06/19 user tir

Meteorologët kanë paralajmëruar se Evropa do të goditet nga një valë e të nxehtit afrikan. Temperaturat do të arrijnë deri në 45 gradë celsius.

Meteoalb lajmëron se kjo valë do të përfshijë edhe Ballkanin.

Ndërsa Shqipëria do të jetë në periferi të kësaj vale: “Vendi ynë do të jetë në periferi të kësaj vale ku temperaturat do të ngjiten deri në 38 gradë celsius, situatë që do të vijojë deri në fillimin e muajit korrik, ku pritet që kjo valë e të nxehtit të përfshijë Ballkanin dhe Shqipërinë”.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT