E premte, 22 Janar, 2021
11 C
Tirana

Mjegulla e dendur “pushton” Rrugën e Kombit, paralizohet qarkullimi

Me ardhjen e dimrit, termometri në disa vende të Shqipërisë ka zbritur nën zero. Kjo ka ndodhur edhe në qytetin e Kukësit, ku temperaturat e ulëta kanë sjellë praninë e mjegullës në rrugët e këtij qyteti.

Mëngjesi i të mërkurës e ka gjetur Kukësin të mbuluar nga mjegulla, dhe kjo ka sjellë vështirësi në qarkullimin e automjeteve dhe këmbësorëve për shkak të pamjes së kufizuar.

Vështirësia më e madhe për të qarkulluar paraqitet në Rrugën e Kombit, pasi mjegulla është më e dendur dhe fluksi i qarkullimit të automjeteve është më i lartë, për shkak të ardhjes të emigrantëve kosovarë për festat e fundvitit.

Policia e Kukësit ju bën thirrje drejtuesve të automjeteve të lëvizin me kujdes, sidomos në segmentin rrugor Fushë Dukagjin–Tuneli i Kalimashit, i cili është pothuajse i pakalueshëm për shkak të dendësisë së mjegullës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...