E premte, 10 Prill, 2020
20 C
Tirana

Meta nuk tërhiqet, sërish prova të reja

loading...

Pas kundërpërgjigjeve të njëpasnjëshme ndaj të gjithë zërave kritikë ndaj presidentit Meta, ky i fundit pritet që të mbajë konferencën e radhës në orën 14:30.

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i bën thirrje shqiptarëve që të zgjohen, për të kuptuar që beteja për Gjykatën Kushtetuese është e rëndësishme për të ardhmen e demokracisë dhe për vetë ekzistencën e shtetit.

Sipas kreut të shtetit, vendi rrezikohet nga organizata në pushtet e Rilindjes.

Ftesa e tij e përsëritur është që qytetarët të dalin më 2 mars në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Më herët, ai ka akuzuar mazhorancën se me ligje antikushtetuese, po tenton që t’i marrë kompetencat presidentit, që sipas tij është institucioni i fundit që nuk është kapur ende nga qeveria.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Paketa e ndihmës financiare e FSHF, ja kush do të përfitojë 300 mijë lekë të vjetër si shpërblim

Nëpërmjet një vendimi të bërë publik ditën e djeshme, Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit, vendosi të mbështesë futbollin shqiptar në një periudhë...

Humb betejën me koronavirusin, shkon në 24 numri i viktimave

Një person tjetër ka humbur betejën me koronavirusin në vend. Tashmë ka shkuar në 24 numri i viktimave nga COVID-19 në Shqipëri. Paraditen e sotme...

Seanca e ardhshme e Kuvendit do mbahet në 16 prill

Përpos masave lehtësuese që do aplikohen nga e hëna lidhur me situatën nga koronavirusi, raportohet se edhe Kuvendi do të nisë punimet. Seanca e radhës...

“Me rregulla të forta sigurie”/ Rama lehtëson masat, ja çfarë pritet të ndodhë nga e hëna

Përpos ndryshimit të fashës së orarit deri në orën 17:30 për shërbimet ushqimore, farmaceutike dhe bankare, Rama njofton edhe për planin e riatdhesimit. Duke nisur...

Dëmtim i rëndë në gju, Elis Bakaj drejt operimit. Ja sa rrezikon të qëndrojë jashtë fushave

Ishte duke kaluar një sezon fantastik në Bjellorusi, teksa së fundmi u transferua te kampiponët e Brest, por Elis Bakaj ka qenë i pafat. Në...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT