E diel, 24 Tetor, 2021
19.5 C
Tirana

Moderatori shqiptar bëhet pjesë e televizionit italian

Moderatorin shqiptar Xhani Shqerra, së shpejti do e shohim në një program televiziv në Itali. Sipas “Bordo.al”, në një intervistë për një media lokale të qytetit të tij të lindjes, Elbasanit, moderatori Xhani Shqerra ka zbuluar se së shpejti do të ketë rolin e prezantuesit në një emision. Ky emision italian do t’i dedikohet stilit të jetesës, njëjtë si programet e tij në Shqipëri.

“Gjatë muajit prill –maj do të xhiroj në Itali programin, që do të jepet në një media kombëtare italiane”, është shprehur Xhani.

Programi xhirohet në pranverë, dhe nis transmetimin në sezonin e ri televiziv, në shtator, në një nga mediat italiane, të cilën Shqerra nuk e ka zbuluar për momentin. Ai do të jetë bashkëprezantues në këtë emision, i cili i kushtohet ‘lifestyle-t”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...