E diel, 24 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Meta jep mesazhin e koduar me mimoza në duar

Presidenti Ilir Meta nuk ndalet me mesazhet e tij jo vetëm të drejtëpërdrejta, por edhe ngacmuese. Ai ka postuar një foto në Facebook, ku me lulet e mimozave në duar shprehet se pranvera po afron. Ky postim vjen pasi presidenti njoftoi në konferencë për mediat se më 2 mars do thërrasë popullin në tubim popullor. Me gjasë, kreu i shtetit Ilir Meta, me këtë foto po jep paralajmërim e radhës.

Që në orët e para të ditës, Meta ka dhënë një tjetër arsye pse shqiptarët duhet t’i përgjigjen thirrjes për t’iu bashkuar në shesh në datën 2 mars.

Presidenti thotë se Shqipëria nuk do të jetë më lavatriçe e pastrimit të parave të organizatës ndërkombëtare, prandaj kërkon popullin në shesh, sipas tij, për të rivendosur sistemin e llogaridhënies publike.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...