E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

Tubim

Protestë e paligjshme për Teatrin/ Procedohen Robert Budina dhe Ferdinand Xhaferri

Regjisori Robert Budina dhe kreu i degës së PD-së në Durrës, Ferdinand Xhaferri janë proceduar në gjendje të lirë nga policia. Ata akuzohen për organizimin...

Protesta e Metës/ Zbulohen dy “besnikët” që do të shoqërojnë Bashën (FOTO)

Ka nisur grumbullimi i qytetarëve në bulevardin "Dëshmorët e Kombit". Kreu i PD-së, Lulzim Basha do t’i bashkohet manifestimit si një qytetar i thjeshtë,...

“Etildës do t’i dalin lot gëzimi”, Meta tjetër mesazh të fortë qytetarëve

Presidenti Ilir Meta iu është drejtuar shqiptarëve mëngjesin e sotëm me një thirrje të fortë. Duke përmendur të gjitha arsyet që sipas e tij e...

Tubimi më 2 mars/ Meta sqaron 8 hapat e grushtit të shtetit

Presidenti Ilir Meta ka publikuar 8 pika të cilat sipas tij kanë çuar në krijimin e ‘grushtit të shtetit’ në vend. “Vjedhja e zgjedhjeve në...

“Në mbrojtje të Kushtetutës”/ Basha i bashkohet Metës për 2 marsin

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha i është përgjigjur pozitivisht thirrjes së presidentit Meta, për të mbajtur një tubim më datë 2 mars. Përmes një postimi...

Meta jep mesazhin e koduar me mimoza në duar

Presidenti Ilir Meta nuk ndalet me mesazhet e tij jo vetëm të drejtëpërdrejta, por edhe ngacmuese. Ai ka postuar një foto në Facebook, ku...

A do ta shpërbëjë Meta parlamentin më 2 mars? Përgjigjet këshilltari i tij

Këshilltari ligjor i presidentit, Bledar Dervishaj ka dhënë më shumë detaje se çfarë pritet të ndodhë më 2 mars, datë e planifikuar nga Meta...

Maliqi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Të vijnë edhe socialistët

Deputeti Lefter Maliqi konfirmoi sot mbështetjen ndaj thirrjes së presidentit Meta, për tubim në 2 mars. Në një deklaratë për shtyp, ai tha se...

Sot mbledhja e tretë për Mini-Shengen/ Vuçiç pritet me protesta në Tiranë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç pritet të mbërrijë ditën e sotme në Tiranë, në kuadër të takimit të tretë për Mini-Shengenin Ballkanik. I pranishëm në...

Meta paralajmëron tubim për “Dialogun me Shqipërinë”

Presidenca e Republikës së Shqipërisë ka njoftuar se në Ditën e Rinisë, më datë 8 dhjetor 2019, Presidenti Meta organizon në Sheshin “Demokracia” në...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT