E diel, 5 Prill, 2020
14 C
Tirana

Kreshnik Spahiu zbulon skenarin e Metës për rrugëtim e ri në politikë

Lexo edhe ...

Ndërron jetë pacientja në Spitalin Infektiv

Ministria e Shëndetësisë së fundmi ka njoftuar se në Spitalin Infektiv ka ndërruar jetë nga infarkti kardiak një paciente 84-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar...

Ishte në terapi intensive, 80-vjeçarja nga Vlora mposht koronavirusin

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetet sociale ka dhënë lajmin e mirë se një 80-vjeçare nga Vlora ka arritur të...

Dy komuna me shumicë serbe në veriun e Kosovës në karantinë/ Nisin përplasjet politike

Autoritetet lokale në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe futën në karantinë komunën e Mitrovicës së Veriut dhe Zveçanin, pas raportimeve për...

Pas Boris Johnson, edhe e fejuara e tij shtatzënë rezulton pozitive me COVID-19

Pak ditë më parë mediat e huaja raportuan se kryeministri britanik Boris Johnson rezultoi pozitiv me COVID-19. Ndërkohë së fundmi është bërë me dije se...

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka postuar shkrimin e gazetarit Alfred Peza, ku flet për lëvizjen që po përpiqet të bëjë presidenti Ilir Meta. Peza shkruan në komentin e tij se e gjitha çfarë pritet të ndodhë, është “grushti politik” që Ilir Meta synon ti japi Lulzim Bashës, në luftën e brendshme mes tyre për lidershipin e opozitës, pasi të shkarkohet si President i Republikës.

Po sipas Pezës, Ilir Meta e ka kuptuar se shkarkimi i tij si President, tashmë duket i pashmangshëm. Kjo pas tentativave për të bllokuar ringritjen e Gjykatës Kushtetuese. Kur e pa që mazhoranca e zhbllokoi situatën përmes procesit ligjvënës në Parlament në bashkërendim me SHBA e BE, Ilir Meta po mendon për tubimin në 2 mars. “Rruga që po ndjek, simbolet që po përdor, figurat që po promovon, spotet që po realizon dhe retorika që po konsumon në diskursin e publik, të rikujtojnë rrugëtimin e ndjekur pak vite më parë nga Kreshnik Spahiu”, shkruan ndër të tjera Alfred Peza.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Ndërron jetë pacientja në Spitalin Infektiv

Ministria e Shëndetësisë së fundmi ka njoftuar se në Spitalin Infektiv ka ndërruar jetë nga infarkti kardiak një paciente 84-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar...

Ishte në terapi intensive, 80-vjeçarja nga Vlora mposht koronavirusin

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetet sociale ka dhënë lajmin e mirë se një 80-vjeçare nga Vlora ka arritur të...

Dy komuna me shumicë serbe në veriun e Kosovës në karantinë/ Nisin përplasjet politike

Autoritetet lokale në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe futën në karantinë komunën e Mitrovicës së Veriut dhe Zveçanin, pas raportimeve për...

Pas Boris Johnson, edhe e fejuara e tij shtatzënë rezulton pozitive me COVID-19

Pak ditë më parë mediat e huaja raportuan se kryeministri britanik Boris Johnson rezultoi pozitiv me COVID-19. Ndërkohë së fundmi është bërë me dije se...

Spaho: Policia jonë rri dhe ha fara, shteti s’është në gjendje të vendosë rregull

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho përmes një postimi në rrjetin social Facebook, shprehet se shteti nuk është në gjendje të vendosë rregull në...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT