Shqipëria

“Mes shiut, pa ngrënë e pa pirë”/Familja nga Shijaku lë pas skamjen, zgjohen me një banesë të re (video)

               Publikuar në : 22:09 - 15/03/19 marsela

Në fillim të muajit shkurt, emisioni “Stop” transmetoi rastin e familjes Norja në Shijak, që jetonte në kushte të vështira, mes skamjes. Anila Norja ka 3 fëmijë, të moshës 10 deri në 14 vjeç. Sikur të mos i mjaftonin vuajtjet, bashkëshorti e ka braktisur atë dhe fëmijët.

Të katërt përpiqen të mbajnë frymën gjallë me 60 mijë lekë të vjetra në muaj. Shtëpia e tyre nuk kishte banjo dhe ujë të rrjedhshëm. Një muaj e gjysmë pas transmetimit të apelit të familjes Norja, “Stop” dhe “Fundjavë ndryshe”, e kanë bërë atë me shtëpi të re.

Pamjet s’kanë nevojë për shumë komente, pasi nuk mungon asgjë. Fëmijët kanë shtretërit e tyre, e po kështu e ëma e tyre do mundet të gatuajë në një kuzhinë.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT