E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

“Mes shiut, pa ngrënë e pa pirë”/Familja nga Shijaku lë pas skamjen, zgjohen me një banesë të re (video)

Në fillim të muajit shkurt, emisioni “Stop” transmetoi rastin e familjes Norja në Shijak, që jetonte në kushte të vështira, mes skamjes. Anila Norja ka 3 fëmijë, të moshës 10 deri në 14 vjeç. Sikur të mos i mjaftonin vuajtjet, bashkëshorti e ka braktisur atë dhe fëmijët.

Të katërt përpiqen të mbajnë frymën gjallë me 60 mijë lekë të vjetra në muaj. Shtëpia e tyre nuk kishte banjo dhe ujë të rrjedhshëm. Një muaj e gjysmë pas transmetimit të apelit të familjes Norja, “Stop” dhe “Fundjavë ndryshe”, e kanë bërë atë me shtëpi të re.

Pamjet s’kanë nevojë për shumë komente, pasi nuk mungon asgjë. Fëmijët kanë shtretërit e tyre, e po kështu e ëma e tyre do mundet të gatuajë në një kuzhinë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foto me Sorosin, Berisha i akuzon se projektuan ndarjen e Kosovës

Ish-kryeministri Berisha është revoltuar pas një fotoje të shpërndarë nga kryeministri Rama krahë George Soros. Rama zbuloi në rrjetet sociale se është takuar në...

Yuri Kim me porosi të qarta nga Uashingtoni, vulos fundin tragjik të Berishës

Dje, Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi rihapjen e hetimeve për tragjedinë e "Gërdecit". Nga ana tjetër, ambasadorja...

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...

E shtuna me diell dhe temperatura deri në 30 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...