E premte, 22 Janar, 2021
13 C
Tirana

Çudit Rama, heq skelën para Kryeministrisë një ditë para protestës (foto)

Një ditë para protestës së opozitës së bashkuar, kryeministri Rama ka vendosur të heqë skelën mbrojtëse para godinës së Kryeministrisë.

Vendimi i ndërmarrë nga kryeministri duket paksa befasues, duke qenë se skela është përdorur në protestat e mëparshme të opozitës si pengesë për të hyrë brenda në Kryeministri.

Kujtojmë që kreu i PD Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi kanë paralajmëruar se protesta e kësaj të shtune do të jetë me e madhe dhe finale për rrëzimin e kryeministrit Rama.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Disiplina pezullon me dy ndeshje trajnerin e Bylisit, dënohet edhe Partizani

Komisioni i Disiplinës, ka dhënë vendimet e fundit, në lidhje me javën që lamë pas në kampionatin shqiptar. Trajneri i Bylisit, Veljko Dovedan është pezulluar...

Testim i detyruar dhe karantinë/ Ambasada gjermane jep njoftimin e rëndësishëm

Gjermania ka klasifikuar sot 25 vende në mbarë botën si zona me incidencë të lartë të Covid-19, ku bën pjesë edhe Shqipëria. Lajmi është bërë...

Maqedonia e Veriut publikon pagat e kabinetit, Zaev paguhet më pak se Rama

Maqedonia e Veriut ka publikuar pagat e kabinetit qeveritar. Pagën më të lartë e merr kryeministri Zoran Zaev, respektivisht 78.840 denarë, ndërsa i shtohet...

Kim dhe Soreca takojnë kreun e KED: Të plotësohen vakancat në Kushtetuese

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë, Yuri Kim dhe ambasadori i BE-së, Luigi Soreca, zhvilluan një takim ditën e sotme me kreun e Këshillit...

Apeli i Metës: Të ndihmojmë biznesin për të ndalur shpopullimin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta shprehet i shqetësuar për situatën ekonomike në vend. Meta shprehet se Shqipëria ka barrën fiskale më të lartë dhe...