E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Merrni masa/ Këto janë ditët më të ftohta të javës

Meteorologët kanë njoftuar se janë rikthyer temperaturat e ulëta dhe reshjet e dëborës.

Gjatë kësaj jave ditët më të ftohta do jenë nga e mërkura në të premte, duke u ulur temperaturat në 0 gjatë natës dhe në mëngjes -4 apo -5 °C.

Kështu që iu sugjerojmë të merrni masa gjatë këtyre ditëve dhe të visheni mirë.

Pas kësaj jave të ftohtë do të mbizotërojë kryesisht një mot i kthjellët dhe relativisht i ngrohtë; periudhë e cila pritet rreth datave 14 – 18 dhjetor.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...