Shqipëria

Merrni çadrat, ja qytetet ku sot dhe nesër priten reshje shiu


               Publikuar në : 16:24 - 11/09/19 M. S

Sot pasdite (e mërkurë, dt.11) dhe nesër (e enjte, dt.12) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet. Në qarqet Shkodër, Dibër, Korçë dhe Gjirokastër priten reshje lokalisht mesatare.

Në zona të kufizuara të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate, me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre) kryesisht gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Nesër (e enjte, dt.12) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 19 / 27 °C
në vendet e ulëta: 20 / 24 °C
në vendet malore: 12 / 22 °C.

 


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT