E premte, 26 Shkurt, 2021
15 C
Tirana

Meghan Markle dhe Princ Harry mund të humbasin titujt mbretërorë

Së fundmi një fushatë që po përhapet ngado rrezikon Meghan Markle dhe Princ Harry-n.

Këto të fundit mund të humbasin titujt e tyre mbretërorë.

Një këshill lokal ka hapur një kompeticion për të marrë firma. Raportohet se fushata ka nisur në faqen zyrtare të Brighton dhe Hove City Council.

Këtë peticion e nisi Charles Ross dhe deri tani peticioni është firmosur nga 3800 njerëz dhe do të diskutohet sot nga këshilli.

Harry dhe Meghan i morën titujt nga Mbretëresha Elizabeth II dhe ajo është e vetmja që mund t’ua heqë nëse e sheh të arsyeshme.

Peticioni i ka kërkuar këshillit që të mos i japë çiftit mbretëror shërbime e ndere më shumë sesa njerëzve të thjeshtë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi: Pas 25 prillit i japim fund çdo abuzimi

ryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, zhvilloi një takim me strukturat e LSI-së në Kashar, me të cilët diskutoi për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Gjatë...

Talenti shqiptar bën hapin e madh në karrierë, firmos me skuadrën gjermane

Talenti me origjinë shqiptare, Mehmet Ibrahimi, ka bërë një hap të rëndësishëm në karrierë, duke nënshkruar kontratë profesioniste me klubin e Lajpcigut. Ky fakt është...

Biden: SHBA-ja nuk do ta njohë kurrë aneksimin e Krimesë nga Rusia

Presidenti amerikan Joe Biden ka thënë se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të përkrahin Ukrainën kundër agresionit rus, dhe nuk do të njohin...

Spanja merr vendimin e papritur për personat nën 55 vjeç që kanë kaluar Covid

Spanja do të japë vetëm një dozë të vaksinës për të gjithë personat që e kanë kaluar Covid-19 dhe janë nën 55 vjeç. Ky vendim...

A është Donald Trump një fashist?

Nga: John Broich“The Converstion” Që para se Donald Trump të zgjidhej president, historianët kanë debatuar nëse ai është apo jo një fashist. Si mësues i...