Politikë

“Me Ramën e pamundur të komunikosh në telefon”, Haradinaj: Me Metën flas direkt


               Publikuar në : 11:04 - 04/12/19 B H

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka folur për ndihmën që Kosova i ka ofruar Shqipërisë pas pasojave tragjike që la tërmeti i 26 nëntorit.

Në një prononcim për ABC News, Haradinaj u shpreh se pas tërmetit nuk ka mundur dot të komunikojë me kryeministrin Rama, pavarësisht përpjekjeve të shumta. Ai tregoi se ka komunikuar me presidentin Meta dhe përmes një kërkese verbale të tij është organizuar për të sjell grupet e emergjencës në Shqipëri.

“Është bërë e pamundur për tu lidhur me Kryeministrin. Një numër që mban ai (Rama) nuk ka komunikim direkt, nuk di si ta arrish në telefon. Duhet me kalu nuk di përmes kujt, unë e kam provuar kryeministrin edhe kësaj here edhe here te tjera, ka qenë vështirë, ai s’mban fare telefon dhe s’ka një person përgjegjës përmes te cilit t’i mund te komunikosh ne kushte te kesaj natyre”, tha ai.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT