E premte, 23 Tetor, 2020
22 C
Tirana

Me Orindën festuam për herë të parë ditëlindjen e Malvin (VIDEO)

Më të lexuarat

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

Turqia eksporton armë anti-dron në Shqipëri

Një kompani që vepron në qytetin Antalya të Turqisë, armët kundër dronëve të dizajnuar nga inxhinierët turq që i ka prodhuar për Forcat e...

Vdes vullnetari që iu injektua vaksina anti-covid e prodhuar nga AstraZeneca

Autoriteti shëndetësor brazilian Anvisa, tha të mërkurën se një vullnetar i cili mori pjesë në një provë klinike të vaksinës COVID-19 të zhvilluar nga...

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

Ja cila grupmoshë po infektohet më shumë me Covid-19

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, dr. Skënder Brataj, pohoi se virusi ka pësuar mutacion gjatë gjithë këtyre muajve, dhe tani shfaqet me simptoma të ndryshme...

“Muajt e ardhshëm do jenë të vështirë”, Mitsotakis: Nga e shtuna me kufizime

Jo vetëm Italia, por edhe Greqia vijon me shifra të frikshme të të infektuarve. Masa të tjera do të hyjnë në fuqi, duke kufizuar...

“Pas 10 ditësh del dhe nuk infekton të tjerët”/Epidemiologu jep lajmin e mirë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti, në një lidhje ‘Skype’ në ‘Wake Up’ në Top Channel, sqaroi udhëzimin më të fundit nga ekspertët e shëndetit, i cili...

Moderatorja e njohur, Orinda Huta, ka qenë një ndër personazhet e parë publik që është bashkuar me kauzën e “Fundjavë Ndryshe”. Prej vitesh merr pjesë në aktivitete të ndryshme të organizuara nga fondacioni.

Këtë herë, së bashku me stafin e “Fundjavë Ndryshe” përgatitën një surprizë shumë të veçantë. Malvini, kishte ditëlindjen e tij të 8-të, por asnjëherë nuk e kishte festuar më parë. Pasi familja e tij jeton në kushte shumë të vështira ekonomike.

Për disa orë oborri i shtëpisë së tij, u kthye në një ambient të gëzueshëm. Ku ai së bashku me vëllezërit, motrën dhe miqtë e tij festuan ditëlindjen. Mes dhuratave të shumta, animatorëve dhe surprizave, për herë të parë për Malvinin, ajo ditë nuk ishte si të tjerat.

“Jam shumë e lumtur që të takova ty dhe shokët e tu. Po ashtu jam e lumtur që jam pjesë e “Fundjavë Ndryshe” dhe më bëni pjesë sa herë keni nisma të tilla. Dhe unë jam gjithmonë e hapur të vij, e të festojmë bashkë kurdo herë,” u shpreh Huta.

Moderatorja ishte e ftuar në emisionin “Historia e Fundjavës”, ku ndër të tjera foli edhe për bashkëpunimin me fondacionin. Duke qenë nga të parat figura të njohura që kontribuoi për ndërtimin e një shtëpie.

Lexo edhe :   Prestigjozja "Arte" me dokumentar suksesi për "Fundjavë Ndryshe"

“Ka qenë muaj i parë i “Fundjavës  Ndryshe” dhe ishte Arbri që erdhi dhe tha pse nuk bëheni pjesë e jona, me prezencën tuaj në radhë të parë. Ajo që kishte më shumë rëndësi ishte prezenca dhe qëndrimi afër me këta njerëz.

Shumë prej tyre nuk kishin shtëpi, dhe ne e nisëm me rastin e Anës që u bëmë bashkë. Më pas vijuam qoftë me projekte të Fundjavës dhe jam një nga njerëzit që besoj fort në këtë projekt dhe e inkurajoj Arbrin për vazhdimësinë”, e mbylli moderatorja.

Lexo edhe :   Prestigjozja "Arte" me dokumentar suksesi për "Fundjavë Ndryshe"

Bamirësia nuk të varfëron!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta, propozim ekstrem: Kush prek votën, t’i pritet dora si në Mesjetë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është i bindur se pas 25 prillit Shqipëria do të hyjë në një epokë të re. Në një prononcim për...

Rast i veçantë: Mbrojtësi i Interit, negativ dy ditë pasi u infektua me Covid

Mbrojtësi, Achraf Hakimi kthehet negativ vetëm dy ditë pasi rezultoi pozitiv në prag të ndeshjes kundër Borussia Mönchengladbach. Një rast sa i çuditshëm, aq edhe...

Nuk kaloi vetingun, KPA rikthen në detyrë kreun e Gjykatës së Apelit në Shkodër

Fuat Vjerdha bëhet i pari në sistemin e drejtësisë, i cili rikthehet në detyrë si kryetar i Gjykatës së Apelit në Shkodër. Komisioni i...

Ku ndryshojnë Trump dhe Bajden mbi politikën e jashtme amerikane

Nga David Tafuri “The Hill” Menaxheri i fushatës së Trump e ka nxitur Komisionin për Debatet Presidenciale të “ri-mendojë dhe ri-publikojë një sërë temash…me theksin...

U shoqërua në polici, lirohet ish-deputeti Eduart Ndocaj

Ish-deputeti, Eudart Ndocaj është lënë i lirë nga policia. Ndocaj u arrestua paraditen e sotme përpara shtëpisë së At Gjergj Fishtës në Lezhë, teksa pritej...