E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

Berat/ Babë e bir bien në kontakt me një shkarkesë elektrike, ndërron jetë 16-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë pasdite në fshatin Lapardha të Beratit.

Babai dhe  kanë qenë duke punuar në oborrin e shtëpisë dhe kanë qenë sipër një mjeti bujqësor, i cili ka prekur telat e korentit, duke krijuar kështu një shkarkesë elektrike.

I ati është dërguar me urgjencë në Tiranë, në gjendje të rëndë. Ndërsa, djali i tij 16 vjeç, fatkeqësisht ka ndërruar jetë.

Babai dhe djali kanë qenë duke korrur misrin, kur kanë kapur pa dashje telat e tensionit të lartë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...