E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

“Më falni, një shpërqëndrim i lehtë”, kryeministrja ndërpret fjalën nga tërmeti

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern ka ndërprerë konferencën nga lëkundjet e një tërmeti, teksa po njoftonte planet e vendit për një të ardhme të bllokimit pas Covid-19.

Tërmeti 5.9 tronditi parlamentin në Wellington të premten, ndërsa Ardern po mbante një konferencë shtypi mbi objektivat e reja të vaksinimit të vendit.

Ardern kapi podiumin e saj kur u ndjenë lëkundjet, përpara se t’i kthehej gazetarit me një buzëqeshje: “Ah, më falni, një shpërqendrim i lehtë – a do ta përsërisnit këtë pyetje?”.

Tërmeti me magnitudë 5.9 goditi në një thellësi prej 210 km në ishullin verior qendror. 25,000 njerëz kishin raportuar për lëkundje tërmeti. Nuk janë regjistruar dëme të konsiderueshme materiale.

Burimi i lajmit: The Guardian. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...